AKTUALITY

arr4EET

Informace pro klienty

arr4ROZPIS SLUŽEB LÉKAŘŮ

Aktuálně pro tento týden

arr4NOVINKY

Informace pro klienty

PŘEPOČET VĚKU ZVÍŘETE

nahled.jpg


Více v sekci "Naše tipy"


Očkování chrání zvířata před smrtelnými infekčními nemocemi

Klasické infekční onemocnění psů, koček, králíků a fretek se stala díky vývoji účinných očkovacích látek a díky jejich důslednému používání zvládnutelná. Ještě stále se objevují z části smrtelně probíhající infekční onemocnění jako vzteklina, psinka, kočičí mor, myxomatoza či čínský mor. Očkování je tedy žádoucí  a nabízí nejjednodušší a účinnou ochranu proti těmto virovým a bakteriálním onemocněním.

Musí být očkováno více zvířat

V každé zvířecí populaci musí být  očkováno 70% zvířat, aby se nemohlo infekční onemocnění  rozšířit do podoby epidemie. V současné době však mají odpovídající ochranu očkováním pouze přibližně polovina všech psů a  méně než jedna třetina všech koček.

Mnoho chovatelů domácích zvířat podléhají domněnkám jako na příklad "očkování není důležité" nebo "očkování může být škodlivé a má mnoho vedlejších účinků" a nenechají svá zvířata očkovat. To představuje nebezpečný vývoj, protože se původci onemocnění mohou mezi zvířaty bez omezení šířit.

Ten, kdo se nedrží doporučení svého zvěrolékaře, riskuje nejen možné onemocnění svého zvířete, ale ohrožuje také zdraví všech psů a koček.

<< zpět na přehled témat